Girne’nin ilk şehir maratonu için kayıtlar başladı!

3 km. 7 km. ve 21 km. kategorileri için 4 noktada kayıt olabilir ve göğüs numaralarını alabilirsiniz.

 Girne Belediyesi (Giriş Katı)
 KKTC Turkcell Girne (Bedrettin Demirel Caddesi)
 KKTC Turkcell Lefkoşa (Dereboyu Caddesi)
 M Power Sports Club (Girne-Lefkoşa çevreyolu üzeri)

3 km. kayıtları 8 Nisan Pazar günü yarış saatine kadar, 7 km. ve 21 km. kategorileri için kayıtlar 6 Nisan Cuma günü saat 17.00’ye kadar yapılabilir… 7 km. ve 21 km. kayıtları için kimlik kartı fotokopinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Maratonun tüm kayıt gelirleri Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı‘na bağışlanacaktır.

21KM

Üst seviyede koşu disiplini, dayanıklılık ve hazırlık gerektiren 21 km koşu rotası organizasyonun en uzun koşusu olma özelliği taşır ve yarı-maraton ölçüsündedir.

Haritada belirtilen noktalarda su ve sünger istasyonları sağlanacak olan koşuda KKTC Atletizm Federasyonu hakemleri tarafından zaman ve derece alınmak suretiyle değerlendirme ve tasnif yapılacaktır. Girne çevre yolu da dahil olmak üzere Girne’nin büyük bir kısmının koşulacağı rotada bitiş çizgisi diğer koşu rotalarında olduğu gibi Girne Atatürk Heykeli’nin önünde yer alacaktır. 

Kayıtlar 6 Nisan 2018, Cuma günü saat 17:00’a kadar alınacaktır ve kayıt sırasında kimlik kartı fotokopisi getirilmesi şarttır.

8 Nisan 2018, Pazar sabah 8:00’da başlayacak 21 km koşusunda üst zaman limiti 2 saattir ve bu sürenin üzerindeki dereceler kaydedilmeyecektir.

7KM

Atletik performansta yarışmaya ve rekabete yönelik olan 7 km parkuru Girne Atatürk Heykeli’nin önünden başlayacak ve hakem değerlendirmelerine bağlı olarak derece alınacak bir koşu rotası özelliği taşımaktadır.

Girne’nin merkezini dolanan ve son olarak Dome Hotel’in önünden geçen rotanın bitiş çizgisi de aynı şekilde Girne Atatürk Heykeli’nin önünde olacak. 7 km üst seviyede fiziksel ve zihinsel hazırlık gerektirmekte ve harita üzerinde belirtilmiş olan su istasyonları sayesinde temel gereksinimler karşılanacaktır.

Üst zaman sınırı 1.5 saat olan 7 km. parkurunda yarışmak isteyen katılımcılar için kimlik kartı fotokopisi yeterlidir. 7 km. kayıtları 6 Nisan 2018 Cuma günü 17.00’ye kadardır.

7 km koşusu, 8 Nisan 2018, Pazar sabah 10:30’da başlayacaktır.

3KM

Bir şehir karnavalı havasında herkesin katılımına açık olan 3 km koşu ve yürüyüş parkuru, Girne Atatürk Heykeli’nin önünden start alıyor. Tarihi liman ve kale geçildikten sonra şehir merkezinin içinden geçen 3 km.’lik kısa parkur başladığı noktada son buluyor.

10.30’da başlayacak koşu ve yürüyüşte katılımcıların dereceleri ölçülmeyecektir. Katılımcılar 8 Nisan Pazar günü maraton başlangıç saatine kadar kayıt yaptırabilirler.