SÜNDÜZ BEHCET

Böylesine onore edici bu güzel haberi aldığım 2009 Mart ayının Çarşamba sabahı idi. Birisine uyum sağladığım haberini alınca çok şaşırdım ve çok heyecanlanmıştım. Fakat inanılmaz mutlu olmuştum. Bu haberi tüm sevenlerimle paylaştım.

Aşama aşama yapılacak işlemleri yaparken zaman bana çok uzun geldi. Keşke bir hafta içinde herşey olabilseydi. Çünkü bir an önce alıcıya yardımcı olmak istiyordum. Hele ki karşımda 11 aylık bir oğlan bebeğinin olduğunu duyduktan sonra  çok sabırsız oldum. Çünkü böylesine zor bir durumda olan anne ve babanın içinde bulunduğu durumu anlayabiliyordum.

Ben sadece vücudumun tekrar yerine getirebileceği bir oluşumdan sadece %5 bir miktar verecektim. Sanki karşınızda açlıktan ölecek olan birisine, elinizdeki yemek dolu tabaktan iki kaşık verip de hayatta kalmasına yardımcı olmak gibi bir şeydi. İnanın ki bu olayı bir lütuf , bir erdem olarak algılıyorum. Bu piyango bana çıktığı için çok mutluyum. Dilerim ki kısa zamanda ilik bankasına gönüllü verici kayıtları artar ve bu erdemliğe ulaşmak için herkes çaba gösterir. Bu hususta şahsen ben de gerekli desteği vermeye hazırım. Düşünün ki karşınızda vereceğiniz ilik sayesinde yaşama şansı elde edecek birisi var ve siz onu tanımasanız da o kişi ve ailesi için çok önemlisiniz. İnşallah sizlerde bu mutluluğu yaşarsınız. Ben şu anda bebeğin bir an önce iyileşmesi için dua edip, bir gün onu tanımayı diliyorum.

Başta Sayın Gediz İnan olmak üzere bu yolu bizlere açan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na sonsuz teşekkürlerimi sunar, çalışmalarında başarılar dilerim.

 

Sündüs BEHCET / Girne

Bağış Tarihi: 06/05/2009