FATOŞ GÜNEŞEL

 

İliğimin bir başkasına uyduğunu öğrendiğim gün, ne yapacağımı bilemedim. Öyle karmaşık duygular yaşadım ki! Ağladım bile sevincimden. Daha sonraki günlerde bu duyguya alışmaya başladım. Öylesine muhteşem bir duygu ki bu, bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil, ama kısaca sizlere başımdan geçenleri şöyle özetleyebilirim;

Bundan 4 yıl kadar önce ara bölgede yapılan kan kampanyasında benden de kan örneği alınmıştı. Aradan bu kadar zaman geçtikten sonra, bir gün; iliğimin bir başkasına uyduğu haberini aldım. Ne yapacağımı bilemedim sevincimden. Bu muhteşem bir olaydı benim için… İliğimin ilk defadan uyumlu olduğu ve bu yüzden 2. bir kan örneği vermeme gerek olmadığı söylendi. Bundan kısa bir süre sonra Makarios Hastahanesi’nde teşekküllü bir kontrolden geçtim. Herşey yolundaydı ve gün belli olmuştu, 26 Şubat 2007 Pazartesi.

Nakilden 4 gün önce iğnelerimi almaya başladım.Toplamda 8 tane olan bu iğneler iliğimdeki kök hücre sayısının artmasını sağlayacaktı.Bu iğneler aşı gibi birşey ve korkacak hiçbirşey yok.

Ve o gün geldi…

Yaklaşık dört buçuk saat süren işlem boyunca hiçbir sorun yaşamadım. Bu özel gün, belki de hayatımın en anlamlı günüydü, bir insana kendi canından can vermek muhteşem bir duygu. Bunu kelimelerle anlatmam imkansız. Onun hakkında sadece bir tek şey biliyorum.’’Younger than me’’and ‘’ he is boy’’. Artık dünyanın herhangi bir yerinde, hiç tanışamayacak olsam bile bir kardeşim daha oldu. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Ona hayatta, sağlık, mutluluk ve uzun bir ömür diliyorum.

Başta Dr. Papaminas ve ekibine, ayrıca bütün bu süre boyunca beni yalnız bırakmayan Gediz ablama ve aileme teşekkür ederim.                                                                                                                                                                                 

Fatoş GÜNEŞEL / Lefkoşa

                                                                                                   Bağış Tarihi: 26/02/2007